وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1392

با سلام خدمت تمامی عزیزان بازدید کننده وبلاگ حق 


ضمن تبریک میلاد امام و همچنین روز عید غدیر خم - که بنا به روایت کتابهای مسانید و صحیح بخاری و سایر کتاب های اهل سنت ، حضرت محمد (درود خدا بر ایشان و اهل ایشان ) پدران به پســـران و حاضران به غائبین برسانند ، این وظیفه را بر ذمه خود دانسته که ذکر شود ایشان علی (ع) را به عنوان مولی مسلمین و مومنین پس از خود انتخاب کرد . این انتخاب از سوی خداوند بوده است - این سوال به ذهــن دوستان اشتغال پیدا کرد که آیا خرید و فروش و انتقال مسکن مهر مجاز است ؟!! 


از اینکه نظرات دوستان بخصوص حقوقدانان محترم و مشاورین محترم املاک را بدانیم بسیار متشکر و خرسندیم .


ذکر نکات ذیل جهت یادآوری امری بجاست :


1. مسکن مهر دارای شخصیت حقوقی است .

2. در قرارداد فی مابین مسکن مهر و متقاضیان اینگونه اراده شده است که این املاک به افراد مستحق سپرده شود و آنها از این موضوع منتفع بشوند . 

3. این املاک همچون سایر دارائی ها و اموال جزو اختیارات صاحب آن می باشد و حقاً قابل انتقال هستند .

4. مسکن مهر برای انتفاع 99 ساله به متقاضیان واگذار می شود و بعد از گذشت این زمان یا شاید کمتر انتقال سند صورت خواهد گرفت.

5. از انجائی که انتقال سند فعلاً برای مدت زیادی امکانپذیر نخواهد بود انتقال آنها بصورت عقد قرارداد طبق ماده 10 قانون مدنی یا سایر عقود همچون مبایعه نامه یا قولنامـــــه خواهد بود . عــدم انتقال سند موجبات مشکلاتی را فراهم خواهد کرد.

6. در اراده صاحبان طرح مسکن مهر اینگونه انشاء و اعلان گردیده که هرگونه نقل و انتقال مسکن مهر غیرقانونی خواهد بود . اما این موضوع مورد اختلاف با برخی حقوقدان های محترم و مسئولین مشاورین املاک است .


سخن آخر ، آیــــا نقل و انقال آنها غیر قانونی است ؟! آیا عدم جواز بر خرید و فروش اینگونه املاک نقض و نقص بر اراده مالک بر دارائی ها و امــوالش محسوب نمی گردد؟! اگر نقل و انتقال صحیح است چه راه حل هایی برای مشکلات پیش آمده همچون تأخیر طولانی مدت در انتقال سند پیش خواهد آمد؟! اقساط اینگونه املاک با خریدار است یا فروشنده ؟! مسائل مالی و حقوقی و دارائی و شهرداری و سایر الزامات ملکی بر ذمه دارنده اصلی است یا خریدار ؟ ! 


نقل و انتقال آن باید به اطلاع مشاورین املاک و مراجع ثبتی برسد و یا اینکه توافق مسکن مهر نیز الزام دارد ؟


متشکر می شویم تفکرات و آرای محترم خود را برای ما یادداشت نمائید . دوستدار شما زارع !
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات