X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 7 آذر 1391

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک:

به دنبال صدور کارت هوشمند برای معاملات هستیم

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه با بکارگیری فرآیند الکترونیکی به دنبال حذف کاغذ در سیستم ثبت کشور هستیم، گفت: در گام بعدی برای معاملات انجام شده، فقط یک قطعه کارت هوشمند برای متعاملین صادر و تحویل آنان خواهد شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،ˈ احمد تویسرکانیˈ عصر دوشنبه در دیدار اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: مکانیزه شدن فرآیند خدمات ثبتی باعث کاهش مراجعات و افزایش سلامت اداری خواهد شد.وی با بیان اینکه در سال گذشته، حدود 35 میلیون خدمت از سوی این سازمان به مردم ارایه شده است،گفت: استفاده حداکثری از محیط مجازی و اصلاح نرم افزارهای این سازمان، می تواند در راستای پیشگیری از دعاوی و تولید پرونده های دادگستری،موثر باشد.

تویسرکانی، سازمان ثبت اسناد کشور را بعد از سازمان امور مالیاتی درآمدزاترین سازمان توصیف کرد و توضیح داد: از این درآمدها 42 درصد به هلال احمر، هشت درصد به شهرداری ها و بقیه به خزانه واریز می شود.وی درباره اجرای طرح ˈکاداسترˈ که از سال 73 اجرایی شده است نیز گفت: تاکنون، دو هزار و 700 سند کاداستری صادر شده است که تا رقم 27 میلیون سند دفترچه ای که در اختیار مردم است،فاصله زیادی وجود دارد و نیاز به یک عزم ملی دارد.

**قوانین و مقررات سازمان ثبت نیاز به اصلاح دارد

معاون قوه قضاییه با بیان اینکه حدود یکصد سال از برخی قوانین ثبتی می گذرد، اصلاح قوانین و مقررات را لازم دانست و خطاب به اعضای کمیسیون مجلس گفت: کمیسیون می تواند در اصلاح فرآیند ها کمک کننده باشد.

**قانون ثبت اختراعات دایمی شود

تویسرکانی با یادآوری اینکه زمان اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات تا پایان امسال به اتمام می رسد، افزود:اگرچه در این قانون اشکالاتی وجود دارد اما در مجموع قانون کارآمدی است و از نمایندگان می خواهیم آن را به شکل دایمی تصویب کنند.

**30 فرم از اوراق دولتی حذف شده است

رییس سازمان ثبت اسناد کشور وابستگی به کاغذ در مجموعه این سازمان را مشکل جدی بیان کرد و افزود: با مذاکراتی که با خزانه داری کل داشتیم از حدود 60 فرم که در قالب اوراق دولتی در چاپخانه دولت،به تصور جلوگیری از جعل چاپ می شود، توانستیم 30 فقره از آن را حذف کنیم.وی با بیان اینکه به این اوراق مفسده وجود دارد و عوایدی را شامل دولت نمی کند، گفت: معتقدیم همه فرم ها و اوراق دولتی باید حذف شود و خدمت رسانی به مردم آسان و سریع انجام شود.

**وضعیت مشاورین املاک رسیدگی شده و ساختار حقوقی پیدا کند

رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خدمت ارایه شده در مراکز مشاوره املاک را حقوقی دانست و افزود: این مراکز در حال حاضر به عنوان یک واحد صنفی و زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند اماعملکرد آنها مشکلات زیادی را برای سیستم قضایی و ثبتی ایجاد کرده است.وی از کمیسیون حقوقی، قضایی مجلس شورای اسلامی خواست ساختار این مراکز اصلاح شده و ازحالت صنفی نیز خارج شود.

**اختلاف در ماده 29 بین سازمان ثبت و نیروی انتظامی وجود دارد

تویسرکانی با بیان اینکه اراده ناجا بر این است که نقل و انتقال خودرو توسط آنها انجام گیرد، تصریح کرد: وظیفه نیروی انتظامی، چیز دیگری است و مرجع تثبیت مالکیت، از سازمان اسناد کشور است.
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات