X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 17 مهر 1391

اتفاقی که در اولین تجربه مجلس نهمی‌ها از یک طرح استیضاح رخ داد، رویدادی غیرمعمول در ادوار مختلف مجلس بود که بذر آن در مجلس هشتم کاشته شده بود. مجلسی که اگرچه در چند مورد، سربزنگاه و براساس شرایط حاکم برا اوضاع داخلی فرصتی مجدد به وزیر مورد استیضاح می داد اما معمولا استیضاح هایش را ناپخته مطرح می کرد. مهر نوشت؛ حسن کامران نماینده اصفهان به عنوان یکی از طراحان استیضاح وزیر ورزش، از دیپلمه‌ها و لیسانسه‌های تئاتر و بازیگری که در وزارت ورزش همه کاره شده‌اند، از نیروهایی گرگانی- همشهریان محمد عباسی- که در وزارت ورزش و جوانان استخدام شده‎اند، می گوید و البته از نیروهایی که از وزارت تعاون، محل ماموریت سابق عباسی به وزارتخانه نقل مکان کرده‌اند؛ خبر می رسد که استیضاح منتفی است و کامران باید بنشیند. عباسی برمی خیزد، نمایندگان با عباسی خوش و بش و روبوسی می‌کنند. کامران چشم هایش از تعجب باز شده است. نیره اخوان همسر کامران در تک و تاست آن پایین امضایی به امضاهای استیضاح بیفزاید. موفق می شود، به کامران می گویند ادامه بده، ادامه می دهد، چند دقیقه بعد دوباره خبر می رسد استیضاح منتفی است، عباسی برمی‌خیزد، نمایندگان با او خوش و بش می کنند... این روایت اتفاقاتی است که دیروز در صحن علنی طنزگونه رخ داد و بالاخره استیضاحی که با نزدیک به 60 امضا کلید خورده بود منتفی شد. منتفی شدن استیضاح ها در ادوار مختلف مجلس، مسبوق به سابقه است اما اینگونه عدم تعادل در تصمیم گیری نمایندگان تاکنون در هیچ دوره ای رخ نداده بود. این اولین اسیتضاح مجلس نهم بود که سرنوشتی اینگونه طنز و تلخ داشت.. 

 

 هنگامی که مردم برای انتخاب نمایندگان مجلس دقت نمی‌کنند؛ وقتی کسانی به مجلس فرستاده می‌شوند که یک روز هم نمی‌توانند بر نظر خود پایبند باشند و رأیشان به آسانی عوض می‌شود، نتیجه این می‌شود که جلسه استیضاح یک وزیر شروع می‌شود، اما در حین انجام، نماینده‌ها امضای خود را پس می‌گیرند. مجلس نهم در تاریخ ایران نامی ماندگار است!


پرده نخست: استیضاح آغاز شد

با وجود تلاش‌های بسیاری که وزارت ورزش و جوانان برای باز‌پس‌گیری امضاهای نمایندگان کرد، استیضاح به قوت خود باقی ماند.

به گزارش «تابناک»، بنا بر آیین‌نامه استیضاح کنندگان دو و نیم ساعت و وزیر سه ساعت زمان برای پاسخ دادن به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان را دارند.

تا دقایقی دیگر عباسی به همراه احمدی‌نژاد برای دفاع از کارنامه خود وارد مجلس خواهند شد.

پرده دوم: عباسی تنها آمد

محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان دقایقی پیش برای حضور در نشست استیضاحش به تنهایی در صحن علنی پارلمان حاضر شد.

پس از حضور عباسی در صحن علنی، شماری از وکلای ملت از جمله ایرج ندیمی نماینده لاهیجان در اطراف صندلی وی حضور یافتند و به گفت‌وگو با او پرداختند.

پرده سوم: استیضاح منتفی نشد!

دقایقی پس از آغاز استیضاح وزیر ورزش و جوانان در مجلس، لاریجانی اعلام کرد که با پس گرفتن یکی دیگر از امضا‌ها، استیضاح منتفی شد.

این در حالی است که حسن کامران، نماینده اصفهان مشغول سخنرانی به عنوان نخستین طراح استیضاح بود و نسبت به این کار هیأت رئیسه اعتراض کرد.

پس از اعتراض کامران، لاریجانی اعلام کرد که خیر! دیگر پس گرفتن نداریم وارد شدیم و استیضاح انجام می‌شود.

پرده چهارم: استیضاح منتفی شد؛ به همین سادگی
 
پس از سخنرانی کامران، نماینده اصفهان به عنوان موافق استیضاح و در حالی که موافق دوم در حال سخنرانی بود، دکتر لاریجانی سخنرانی وی را قطع و اعلام کرد، شمار امضاهای استیضاح به هشت رسیده؛ بنابراین، بنا به آیین نامه داخلی مجلس، تنها یکی از امضا کنندگان می‌تواند به نمایندگی از طراحان اسیضاح پنج دقیقه سخنرانی کند و اکنون طرح استیضاح از دستور خارج شده است.
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات