X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 10 آبان 1390

سلام .  

موضوعی هست که خیلی وقته ذهن من رو مشغول خودش کرده بود ، فضای اینترنتی و مجازی چه چیزی روکم داره ؟ انصاف ؟ قانون ؟ اخلاق ؟ اعتبار ؟ سایبری ؟  

دنیای بزرگی در پشت این فضاهای مجازی است که باعث می شود هر کسی بدون در نظر گرفتن مقررات هر چیزی را که بخواهد ببیند ، بشنود ، منتشر کند ، کپی برداری کند ...  

این فی نفسه چیز بدی نیست .. یعنی نسبی است و خود اینترنت نمی شود گفت بد است یا خوب . چون موجودیت آن را ندارد و اعتبار آن به نحوه ی برخورد ماست ... 

بارها برای تک تک ما اتفاق افتاده که خواسته یا ناخواسته مطلب ، عنوان ، فیلم ، آهنگ ، کار هنری ، تصاویر یا هر چیز دیگه ای را استفاده کردیم یا حتی دانلود کردیم بدون اینکه بدانیم صاحب اثر کیست ؟ چیست ؟ کجاست ؟ راضی هست ؟ اصلا مطلع هست ؟  

فراتر از این موضوع آیا این تاپیکی ( کنایه از هر چیزی که قرار است کپی بردای کنیم ) که ما دانلود می کنیم اصلا منبع دارد ؟ صحت دارد ؟ به درد ما میخورد ؟  

خیلی حق ها می شود در این فضا نا حق شود همانطور که خیلی از ما ها با عناوینی از این دست برخورد کرده ایم که در فضای مجازی به حقوق هزاران اشخاص تجاوز شد . 

بسیاری از ما در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و نتلاگ و غیره عضو هستیم . برای ما حقوق دان که چه عرض کنم حقوق خوان ها لااقل باید طوری باشد که به راحتی زیر بار مقررات کسی نرویم ، بعد بدون اینکه اصلا بخوانیم عضو جائی مثل فیس بوک می شویم که در قوانین آن آمده است که شما هر مطلب یا فایلی را در فیس بوک قرار دهید ابتدا سایبری ما آن را چک میکند اگر مناسب دید پخش می شود ...  

اگر از دید انطرف نگاه کنیم می گوئیم چه انسان های فهمیده ای نمیخواهند مطالب شخصی مردم پخش شود .. ولی اگر از دید آگاهانه نظاره گر باشیم متوجه می شویم که اولا آنها هیچ چیزی را فیلتر نمی کنند و پخش می شود حتی اگر شخصی باشد .. دوم اینکه خود انها این مطالب را کپی برداری میکنند و در سازمان هایی همچون ان اس آی تمامی این اطلاعات ذهیره می شود ..  

افسوس ... 

* شخصی بسیار زخمت می کشد و مطلبی ، کتابی ، آهنگی و .... تهیه می کند و فبل از اینکه شیرینی این موضوع به کامش بنشیند نصیب انسان های دیگر که سود جو هستند می شود ... 

  

کمی / بسی جای تأمــل ..
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات